Moss Badmintonklubb

Marthe og Fredrik på landslaget

12:59 - 25. juni 2010 av Tor-Egil Kristensen, arkivert under Landslag.

marthefredrikpasken2010.JPG
Marthe og Fredrik forsvarte sine plasser på landslaget, det ble klart etter at de nye gruppene ble offentliggjort i dag. Derimot ble det dessverre ikke plass til verken Morten Thorp eller Stine Andersen i den nye U13 gruppen.

Marthe blir ”ankerkvinne” på det nye U15 laget, og det er fullt fortjent etter den fantastiske utviklingen hun hadde forrige sesong. Hvis hun klarer å holde fast ved sin flotte utvikling, vil hun bli en av jentene som er å regne med både nasjonalt og internasjonalt i sesongen som kommer.

Fredrik tar neste sesong steget opp i U17 klassen, og her strammes tøylene i forhold til antall spillere som tas ut. Totalt var det bare 5 gutter i årsklassene 1994 /1995 som ble tatt ut, så her er nåløyet trangt. Det var derfor meget gledelig at landslagsledelsen fant plass til ham blant disse 5, og med det viste at de satser på vårt store talent på guttesiden.

Morten Thorp og Stine Andersen skal begge bli å regne med når edelt metall skal deles ut i årets U13 klasse. Begge var på ”audition” for en plass på U13 laget, men ble dessverre veiet og funnet for lette. Til gjengjeld kom unge Matius Wijaya fra vår gode naboklubb, Horten, meget gledelig med på laget. Matius vil trene en del i Moss neste år, og unggutten er et fantastisk talent, som altså kom med på U13 laget til tross for at han er førsteårs U11 spiller!!

Også Natalie Syvertsen og Christine Wasenius var i diskusjonen for en plass på U17 landslaget, og spesielt førstnevnte var med helt til siste vurderingsrunde. Det skal veldig lite til før hun er inne i varmen, og dersom utviklingen fra i fjor fortsetter, skal hun bli svært vanskelig å komme utenom ved neste korsvei. Hun presset bl.a. den klare norgeseneren Thea Johansen (Nøtterøy) helt til 21-19 i tredje og avgjørende sett i semifinalen i UBM i Moss så sent som i april i år.

Steinar Klausen har som kjent trappet ned, og er står dermed utenfor satsingsgruppene til NBF for første gang på veldig mange år. I og med at han har tenkt å spille lagspill i Danmark også kommende sesong, kommer han til å bli holde seg i meget brukbar form, og han blir garantert ingen drømmemotstander for landslagsspillerne i de norske turneringene.

Del med venner på facebook o.l.
  • Facebook
  • Google
  • MySpace

Legg igjen en kommentar